adwords-logo-1

Türkiye’deki internet kullanıcılarının %90’ı Google Arama Motorunu kullandığı için bizler, SEO alanında Google Optimizasyonu hizmetini sağlamaktayız. Google Optimizasyonu başarıyla yapılmış bir site Yahoo ve MSN gibi arama motorlarında da üst sıralarda yerini alır.
Türkiye’de İnternet Reklamcılığının yarısından fazlasını Seo oluşturur. Yakın gelecekte İnternet Reklamcılığının büyük çoğunluğunu Seo oluşturacaktır. Tüm dünyadaki Arama Motoru Pazarının (Seo) %78’ini sadece Google oluşturuyor. Bu oran Türkiye’de %95. Ve Google bu yüzdeyi arttırmak için kurumsal çalışmalarına devam ediyor.
Gelecekle ilgili şu gerçeği görmeye şimdiden hazırlanalım:
Google, geleceğin en büyük ve en önemli reklam mecrası olacaktır.

İnternet Reklamcılığı Google AdWords
AdWords kullan, hedef kitlene uzan.
Google Adwords, Google’ın reklam programıdır ve Google arama sonuçlarının sağ kısmında Sponsor Bağlantılar adı altında yer alır. Bazı zamanlar sayfanın en üstünde de yer alır. İnternet Reklamcılığının en önemli ve en büyük örneğidir. İnternette reklam demek Google AdWords demek.
Büyük küçük her işletmenin yetkili bir Google Adwords Uzmanı ile beraber Google Adwords kullanmasını kesinlikle öneriyoruz. Çünkü ; Google Adwords ucuz ve yatırım getirisi en yüksek reklam mecrası, geleceğin mecrası. Pazarınızı ve kârınızı büyütün!

Google Adwords Temel Bilgiler
Adwords reklamları doğal arama sonuçlarının sağında, sayfanın sağ tarafında bir sütun olarak yer alır.
Adwords Çalışma Mekanizması:
○ Adwords Kampanyanızı oluştururken reklam metinleriniz ve anahtar kelime listeniz oluşturulur.
○ Anahtar kelimeleriniz ile eşleşen arama sorguları reklamınızı tetikler ve reklamınız gösterilir.
○ Reklamınız ancak tıklama alırsa ödeme yaparsınız. Gösterilirken değil.

Adwords Hedef Kitlenizi Bulur .
○ Google Adwords, hedef kitlenizi bulur. Doğru anahtar kelime analizi ile elde edilen anahtar kelime listesi hedef kitlenizi size yönlendirir.
○ İstediğiniz ülke, bölge, şehir, veya spesifik bir alan için reklam verebilirsiniz. Dil seçiminiz vardır.
○ Yaşa ve cinsiyete göre (Demografi) hedef kitle seçiminizi yapabilirsiniz.
○ Google İçerik Ağında bulunan tüm sitelerde reklamınız yer alabilir veya istediğiniz siteleri (üstelik o sitelerin herhangi bölümünü veya sayfasını) kendiniz seçerek Yerleşimler oluşturabilirsiniz.

Adwords Artıları:
○ Adwords belirlediğiniz günlük bütçenizi aşmaz. Günlük bütçenize ve gün içinde aldığınız tıklamalara göre reklamlarınızın yayınlanma sıklığını ayarlar.
○ Adwords ile reklam planlaması yapabilirsiniz. İstediğiniz günün istediğiniz saat dilimini içeren ayrıntılı planlama.
○ Adwords ile kampanyanızın performans takibi sürekli yapılabilir. Reklamlarınızın aktifken kampanyanızı iyileştirmek veya daha iyi bir hale getirmek için gerekli optimizasyonlar sürekli yapılabilir.
○ İstatistiksel bilgi içeren birçok rapor oluşturabilirsiniz. Dönüşüm Oranlarınızı, Yatırım Getirinizi görebilirsiniz.

Neden Google Adwords?
○ Siteniz Google’da çıkıyor olabilir. Önemli olan kullanıcıların sizin ürününüzü satın alabilecek arama sorgularını girdikten sonra sizi ilk sayfada görmeleri.
○ İnsanlar sadece Google kullanmıyor olabilir. Burada Google İçerik Ağı devreye giriyor. Onbinlerce sitede veya Google İçerik Ağına kayıtlı istediğiniz herhangi bir sitede reklamınız gözükür.

Optimizasyon:
Optimizasyon gerek SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) gerekse Adwords’te Kampanya Optimizasyonu olarak gerçekleştirilir.
SEO’nun amacı sitenizi ilgili anahtar kelimelerde (veya ilgili arama sorgularında) Google doğal sonuçlarında üst sıralarda çıkarmaktır.
Arama Motoru Optimizasyonu 3 aylık bir süreçtir. Adwords Kampanya Optimizasyonu ise 2-6 haftalık bir süreçtir.

Arama Motoru Google Optimizasyonu
Arama Motoru Optimizasyonu, Google Optimizasyonu, hem Google Adwords için hem de Google doğal arama sonuçlarında üst sıralarda olmak için çok önemlidir. SEO hizmeti veren bazı firmalar ve bireysel SEO uzmanları müşterilere “1. Sayfa Garanti” sözü veriyorlar. Bu hizmet anlayışı hem kelime oyunudur hem de matematiksel olarak kesinlik içermeyen bir olayı garanti etmektir. Her ikisi de YANLIŞTIR. Bütün anahtar kelimeler için 1. Sayfa Garanti sözü mü veriyorlar? Hayır! Çünkü böyle bir garanti söz konusu olamaz. Peki bu verilen garanti nedir? Bazı anahtar kelimeler için sizi 1. Sayfaya çıkartıyorlar. Bunu her başarılı SEO uzmanı yapabilir. Ama “1. Sayfa Garanti” sözü bir kelime oyunudur.

SEO ile ilgili önemli notlar!
Yapılan araştırmalara göre Google’da doğal arama sonuçları sayfasında üst sıralarda olmanız Google Adwords Arama Ağından daha fazla trafik getirir.
Bunu zaten görüyoruz. google sponsor reklamlarından birçok arkadaşımız.
Google Optimizasyonu, Google Adwords’te alınan Kalite Puanını oldukça olumlu yönde etkiler. Yüksek Kalite Puanı, Google Adwords’te üst sıralarda yer almanızı sağlayacak ve maliyetinizi azaltacaktır. bu da siz r10 üyeleri daha çok gelir elde etmenizde fayda saglayacaktır.

Bir Cevap Yazın